Získaj kondíciu, ktorá ti zvýši športový výkon a uľahčí život. Nezáleží na tvojom veku ani na tvojom pohlaví. 

Neodkladaj to na zajtra, konaj hneď!

Prečo so mnou? Skúsenosti, vzdelanie a nasadenie!

Pokiaľ chcete trénera, ktorému záleží na vašich výsledkoch, som pre vás správna voľba. Pomôžem vám vyformovať postavu, spevniť svaly, zbaviť sa tukových zásob alebo všeobecne zvýšiť kondíciu. Pravidelným a správnym cvičením pod mojím dohľadom sa môžete zbaviť svalovej nerovnováhy a tým vyriešiť bolestí pohybového aparátu. Venujem sa aj výkonnostným športovcom! 

Získať certifikát trénera je dnes veľmi jednoduché, doslova víkendová záležitosť. Trojdňové kurzy pritom nekladú prakticky žiadne nároky na vedomosti a už vôbec nie na skúsenosti budúcich trénerov. Výsledkom je pribúdanie stoviek fitness trénerov ročne, ktorí sa zo dňa na deň rozhodli, že sa budú živiť športom. Často ide o "trénerov", ktorí dokonca neovládajú ani základnú techniku cvičenia...

Osobne sa športu venujem odmalička na súťažnej úrovni. Ako väčšina detí, začínal som s futbalom ako 6 ročný. V kategóriách mladších a starších žiakov som súťažil v tenise. Posilňovňa sa stala mojím denným chlebíčkom v roku 2002. Ako 18 ročný som získal prvú medailu na Majstrovstvách Slovenska v silovom trojboji dorastencov a ako 22 ročný som sa stal Majstrom Slovenska v silovom trojboji juniorov. 

Fotografia je zo súťaže v Silovom trojboji z roku 2006. Už vtedy som mal bohaté skúsenosti so silovým a kulturistickým tréningom...

Nikdy som nebol iba praktizujúci športovec, ale vždy ma zaujímali aj teoretické východiská športu v ktorom som pretekal. Keďže som ako silový trojbojár nemal trénera, musel som byť trénerom sám sebe. So zámerom čo najefektívnejšie trénovať, som vstrebával informácie zo všetkých dostupných zdrojov, študoval tréningové metódy, stravovacie režimy a fyziológiu ľudského tela. Svoje vedomosti som zveľaďoval na Fakulte telesnej výchovy a športu, kde som úspešne absolvoval magisterské štúdium.

Trener cyklistiky

Silový tréning má dnes uplatnenie ako doplnok a prostriedok na zlepšenie výkonnosti pre všetky druhy športov. Okrem zlepšenia silových schopností je tiež prevenciou pred zranením. V posledných rokoch sa sám venujem vytrvalostnému športu a tak je mojou obľubenou špecializáciou silový tréning vytrvalostných športovcov. Nečakajte odo mňa na tréningoch neprítomný pohľad alebo nebodaj "ťukanie do telefónu" .

Som tréner, ktorý sa klientovi maximálne venuje, trpezlivo vysvetluje a opravuje techniku cvičenia. Teší ma, keď sa môžem so svojími skúsenosťami, vedomosťami a názormi podeliť. Či už s klientom, sparingpartnerom alebo návštevníkom týchto stránok. Pokiaľ máte záujem o tieto informácie, nájdete ich v sekcii moje články

cyklistika fitness Bratislava

Teším sa na budúcu spoluprácu a splnenie vašich cieľov!

Mgr. Jakub Slavkovský

Vzdelanie:
2007 -2012 Fakulta telesnej výchovy a športu, Univerzita Komenského
Certifikát „Tréner v kulturistike, fitness a silovom trojboji“ od Slovenskej asociácie kulturistiky, fitness a silového trojboja
Certifikát "Tréner cyklistiky" od Slovenského zväzu cyklistiky
Bez samovzdelávania a zapálenia pre problematiku, by však boli moje certifikáty iba papiermi!

Športová minulosť a záujmy:
- silový tréning v posilňovni s dôrazom na silový trojboj - od roku 2002 
- majster SR v silovom trojboji juniorov z roku 2010


- tretie miesto ma MSR dorastencov v silovom trojboji 2005 
- tretie miesto na MSR v tlaku na lavičke 2010 
- momentálne sa venujem pretekaniu v cestnej cyklistike
- v žiackych kategóriách som sa súťažne venoval tenisu

Pre viac informácií ma neváhajte kontaktovať!

Môj blog

 • Držať sa pre redukciu tukov nízkej intenzity?

   V júni 2019 ma k tomuto krátkemu príspevku inšpiroval jeden 70 ročný Pán, skvelý športovec, cyklista, napriek svojmu veku vo výbornej kondícii.

  Po stúpaní na Biely Kríž v Malých Karpatoch sme si s kamošmi urobili krátku pauzu na občerstvenie. Chalani nie sú v zlej forme! Nejaké to kilečko zbytočných tukových zásob by im však zlepšilo výkon v kopcoch a ako je mojím „dobrým“ zvykom, chvastúnsky som im odporučil zhodiť.

  Čítať ďalej...
 • Posilňovanie detí a mládeže. Áno alebo nie? (2 časť - Benefity silového tréningu detí)

  deti-trening-bratislavaKedy môžu deti začať s posilňovaním? Prečo je výhodnejšie začať cvičiť v mladom veku? Je dôležité pre dieťa, ktoré sa venuje výkonnostne nejakému športu venovať sa aj silovému tréningu? Ovplyvní silový tréning rast dieťaťa? Čítajte...

  Čítať ďalej...
 • Posilňovanie detí a mládeže. Áno alebo nie? (1. časť - Ako som začínal)

   deti-cinkySo silovým tréningom som začal niekoľko týždňov pred dovŕšením pätnásteho roku života. Nejednalo sa o prevažne tréning s vlastným telom, ale o skutočný silovo - kulturistický tréning, s pre mňa vtedy ťažkými činkami. Akosi intuitívne som sa na tento tréning pripravoval už odmalička. Prvými skúsenosťami so silovými cvikmi boli hodiny karate alebo kickboxu (mal som 6 rokov), kde sa vykonávali štandardné cviky ako kľuky alebo "brušáky".

  Čítať ďalej...
 • Zaručený návod na zlepšenie postavy

  Trener BratislavaKaždý, kto chce dosiahnuť výsledky – zlepšenie v ktorejkoľvek sfére života, musí na tomto cieli pracovať! Iné to nie je ani s redukciou hmotnosti alebo s vyformovaním postavy. Práve naopak, tvrdá a cieľavedomá práca vám progres zaručí! V nasledujúcich riadkoch nájdete odporúčania, ktoré musíte pre splnenie vášho cieľa dodržiavať.

  Čítať ďalej...
 • Silový trénig cyklistu (3. časť - Najefektívnejšie cviky)

  silovy trening cyklistuVýber cvikov, ktoré môžete zaradiť do tréningu je skutočne široký. Cieľom silového tréningu cyklistu nie sú obrovské bicepsy, ale zlepšenie výkonu na bicykli, kompenzácia svalových nerovnováh, ktoré so sebou cyklistika prináša a prevencia pred zranením, bolesťou chrbta, kolien, či bedrového kĺbu.

  Čítať ďalej...

Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštěvnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií.