Silová príprava pre cyklistov

 

 

Výkon cyklistu podmieňuje okrem vytrvalosti aj sila a ekonomika pohybu. Pokiaľ sú stred tela cyklistu a horné končatiny dostatočne silné, nohy pracujú efektívnejšie a ekonomika šliapania sa dostane na vyššiu úroveň. Sila dolných končatín pomôže v špurtoch, nástupoch a v krátkych intenzívnych stúpaniach. Správne zameraný silový tréning koriguje svalové dysbalancie a je prevenciou pred zranením.

Tréningy sú šité pre cyklistov (prípadne je možné upraviť pre bežcov). V závislosti od cieľov, výkonnosti a obdobia prípravy sa charakter tréningu mení. Okrem budovania sily nevynecháme ani strečing a intenzívnejšie kruhové tréningy na stimuláciu všeobecnej vytrvalosti (najmä v zimných mesiacoch). Tréningy prebiehajú v Petržalke alebo v Ružinove,individuálne alebo v skupine 2-3 ľudí. Cena individuálneho tréningu je 20 €, vo dvojici 15€ osoba, v trojici 10€ osoba.

 

 

Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštěvnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií.