Referencie

Richard H.

S Rišom sa venujeme tréningu v posilňovni a to s činkami, ale aj s vlastným telom. Už na prvom tréningu sme zistili, že je "nositeľom" niektorých svalových disbalancií. Svaly jeho tela majú tendenciu sa skracovať, čo je okrem genetickej predispozície aj dôsledok sedavého zamestnania. Keďže je Richard motivovaný pracant, za relatívne krátky čas dosiahol slušné a viditeľné výsledky. Jeho zanietenosť môžete vidieť aj v "krátkej" nižšie uvedenej recenzii, o ktorú som ho požiadal :)

"S Jakubom som začal cvičiť v júni tohto roku, pričom je to moja prvá skúsenosť s trénerom pri posilňovaní. Predtým som nikdy pravidelne necvičil v posilňovni.

Na začiatku sme sa sústredili hlavne na techniku cvikov, čo bol v mojom prípade ten správny prístup (nevedel som poriadne technicky spraviť ani drep bez záťaže). Jakub vďaka svojim znalostiam anatómie identifikoval, že mám skrátené rôzne svaly, čo mi bráni správne realizovať cviky. Systematickým cvičením a strečingom sa nám podarilo postupne zlepšovať techniku a mohli sme začať zvyšovať aj záťaž (napr. pri drepoch sme sa dostali z nuly už na 60kg).

Jakub vie veľmi dobre obrazne vysvetliť a viesť ako správne zapojiť v jednotlivých cvikoch svaly - ako necvičiacemu sa mi totiž nie vždy darilo pri novom cviku pochopiť a precítiť ako mám vlastne cvik spraviť (napr. úplne jednoduchá inštrukcia, že mám vyrovnať chrbát).

Postupné zvyšovanie záťaže tiež znamenalo, že som nemal po cvičeniach veľkú „svalovicu”, a nepociťoval som celkovú únavu organizmu (toho som sa predtým veľmi obával, keďže vždy keď som sa pokúšal cvičiť sám, skončilo to ťažkou “svalovicou“. Pri mojej náročnej práci si však nemôžem dovoliť chodiť dlhodobo unavený do práce).

Hneď od začiatku sme nabehli na pravidelný rytmus cvičenia (3x týždenne), ktorý sa nám darí držať až doteraz. Po vyše 60 tréningoch sme dosiahli viditeľný rovnomerný nárast svalovej hmoty na celom tele a celkové spevnenie postavy. Vo všetkých cvikoch sme tiež výrazne zvýšili záťaž a počet opakovaní, ktoré som schopný zniesť.

Veľmi oceňujem aj motivačnú podporu počas tréningu. Ak by som dnes skúsil absolvovať cviky, ktoré bežne vykonávame, nedosiahol by som sám rovnaký počet opakovaní, resp. rovnaké váhy. Tak isto sa mi páči uvoľnená atmosféra na tréningu, ktorý napriek ťažkým cvikom nie je vôbec stresujúci a predstavuje pre mňa najpohodovejšiu časť dňa.

Vďaka Jakubovmu prístupu a s tým spojenými hmatateľnými výsledkami sa mi podarilo vytvoriť si pozitívny vzťah k cvičeniu v posilňovni (v minulosti si tom vnímal ako niečo extrémne nezáživné a nudné) a plánujem v rovnakom nasedení v cvičení pokračovať."


Rišo po roku cvičenia dokáže cvičiť aj so 100kg činkou :)

Pre overenie autenticity môžete Riša ohľadom tréningu so mnou kontaktovať na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.


Igor S.

Moja práca je súčasne hobby. Možno je to spôsobené tým, že mám šťastie na klientov. Nie len preto, že sa jedná o milých a sympatických ľudí. Súčasne sú mnohí z nich skutoční makači a svojou tvrdou prácou mi umožnia pomôcť im dosiahnuť ich ciele. Som rád, že k týmto ľuďom patrí aj Igor.


Igor o spolupráci so mnou:

"Jar v roku 2014 priniesla moje rozhodnutie urobit niečo s mojim životom. Stav bol, výška 173cm, váha 97kg a problémy s tlakom, vysoký cholesterol, steatóza pečene a ďalšie stavy, ktoré pre človeka vo veku 45 rokov sú ešte priskoré. V skratke povedané, splnil som si detský sen a kúpil svoj prvý cesťák Scott Speedster 50, aby som čosi urobil pre seba konečne.

Prvá trasa na bajku bola soft po rovine, ale asi po týždni som išiel skúsiť Biely kríž z Rače od Zajacov, kto to tam poznáte. Priznám sa, že čas som si nemeral, ale musím povedať, že prvýkrát som hore nevyšiel, lebo som sa skoro zgrcal. Ďalšíkrát som to už dal, ale musel som 7 krát zastaviť, aby som to predýchal. Celkový čas bol asi 45min od parkoviska, čo je podľa Strava:

  • 3.3km

  • Avg Grade 7%

  • Lowest Elev 254m

  • Highest Elev 492m

  • Elev Difference 239m

  • Climb Category 3

Postupne som sa dostával vlastným tréningom na úroveň okolo 25min a mal som sen to dať raz pod 20min. Vravel som si, dať to pod 20min a zomrieť. Vedel som ale, že vlastným tréningom sa už nedokážem ďalej posúvať a tiež som mal veľké ciele na další rok. Preto som začal hľadať osobného trénera a mal som šťastie, lebo na prvýkrát som našiel a spojil sa s Jakubom. Prvýkrát sme sa stretli začiatkom Októbra 2014. A tu nastáva zásadná zmena v prístupe k tréningom...

Proces začal tým, že sme sedeli hodiny hovorením si čo chcem dosiahnuť a čo som ochotný pre to obetovať. Toto je najdôležitejšia fáza pre každého nadšenca. Následne som si bol dať stanoviť svoje tréningové zóny na základe záťažového testu s SportDiag-u a na základe toho mi urobil Jakub tréningový plán. Daný tréningový plán mi posielal raz týždenne v Exceli a ja som mu spätne posielal na konci týždňa moje výsledky aj s pocitmi. Veľa sme popri tom aj konzultovali, najmä keď som nevládal, alebo čosi nešlo ako malo ísť. Samozrejmosťou boli minimálne diagnostické prístroje na meranie tepovej frekvencie a niektoré aplikácie na zaznamenávanie výkonu. Osvedčila sa nám aplikácia STRAVA, kde sa aj Jakub mohol pozrieť čo som robil a ako som robil. Jakub ma za ten čas naučil veľa o tréningových zónach, cieľoch tréningov, ako sa buduje sila a ako sa získavajú a načo sú dobré objemy v rôznych fázach prípravy. Takisto sme spoločne chodili dvakrát do týždňa do posilovne, aby sme budovali silu v dôležitých partiách a všeobecnú obratnosť a telesnú rovnováhu. Bože, čo za cviky mi dával.... Svalovica bola mojim pravidelným návštevníkom, ale po čase sa to už zlepšilo a ja som začal vidieť obrovské pokroky.

Jakub absolútne presne namapoval tráningy na môj plán kedy v ďalšom roku a čo chcem dosiahnuť. Na začiatku 2015 to mala byt v Máji Račianska časovka, v Júni potom cca 300km posledne 2 etapy Charitatívnej cyklojazdy, neskôr v Júli Dolomity s priateľmi a veľký plán na Passo dello Stelvio a podobné kopce v okolí Bormia. Ale najmä bol cieľ sa zlepšiť v časoch na mojich meraných úsekoch v Karpatoch, resp. Kráľova hoľa a podobne. Tréningový plán mám dodnes a moji známi, keď ho vidia len krútia hlavou do akých podrobností ho mám spracovaný.

Tréningy boli náročné, ale vedel som, čo chcem, takže som sa snažil plniť do bodky, čo mi Jakub nakázal. Tréningový plán bol prehľadný a štruktúrovaný. Samozrejme, prispôsobil som aj stravu ako sme sa dohodli, najmä v závislosti či trénujem, alebo mám výkon. Stálo to aj dosť času a aby som dokázal plniť tréningové dávky, musel som si kúpiť aj trenažér. Ako išiel rok, môj výkon sa zlepšoval a už 15.4.2015 som môj čas na BK zlepšil na 18:35min. Takže prvý výkonnostný cieľ vo veku 46 rokov splnený. Potom priľla Račianska časovka v celkom potešiteľnom čase a tréning pokračoval, aby som zvládol v Júni dve etapy Charitatívnej cyklojazdy „Na bicykli deťom– jedna z nich mala 173km. Všetko klapalo a prišli Dolomity. Passo dello Stelvio som dal na šupu z Bormia za 2:05 hod. Následne potom ešte Passo Gavia a ešte jedno menšie stúpanie. Moja forma gradovala a čas na BK som mal koncom Augusta 17:45min.

Aby som to skrátil, moja spolupráca priniesla moj definitívny posun do oblasti plánovaného posúvania sa vo výkonoch a ším som starší, tým sa ešte viem zlepšovať. V roku 2016 som zásadnejšie zmenil stravovanie, ale to je už iná story, ale vďaka poznatkom od Jakuba, vďaka jeho premakanému tréningovému plánu, ktorý dodnes využívam som sa posunul ešte ďalej. V súšasnosti držím vo veku 48 rokov svoj osobný rekord na BK 15:49min, v 2016 som dal celú cyklojazdu v objeme 943km a nastúpaných 7917m a tiež som si dal ďalšie Talianske chuťovky ako Passo Gavia, Passo Tre Cime, Falzarego a Sella Ronda. Kráľova hoľa je tiež pokorená ako každý rok ale tentokrát v najlepšom čase 1:36hod.

Na to, že som začal ako 45 ročný a to, kde som, vďačím hlavne Jakubovi. Dodnes sme priatelia a stále sa mu nezabudnem pochváliť keď čosi nové dosiahnem a on si vždy nájde čas so mnou konzultovať čo robím a ako to robím. Dnes sú moje parametre 77kg, oveľa lepší krvný tlak, žiadna steatóza pečene a najmä, chuť sa prekonávať a súťažiť s mladšími priateľmi a to nielen v športe ale aj v profesionálnom živote.

Ďakujem Jakub a veľa úspechov."


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.


Jana Č.

Janka ma oslovila s tým, že by chcela naozaj silový tréning, zameraný na silový trojboj. Je neskutočne silovo disponovaná a motivovaná, takže sa veľmi rýchlo dostala na pre ženy neuveriteľné hmotnosti (mŕtvy ťah 150 kg, bench press 75 kg). Na to aby bola úspešná v silovom trojboji však má zatiaľ problémy s drepom. Po úraze má totž skrátené svaly v oblasti achillovej šlachy. Riešime tento problém rôznymi strečingovými cvikmi, ktoré sú zamerané na obidva svaly v oblasti (soleus a gastrocnemius). Progres je jednoznačne vidieť.

"Spoluprácu s Jakubom som začala, pretože som vedela, že bol v minulosti silový trojbojár. Musím povedať, že tréningy majú hlavu a pätu a že Jakub vie čo hovorí. Pomohol mi  s nárastom sily a hlavne s drepmi. Keď sme spolu začínali, nebola som schopná sa do drepu s činkou na chrbte vôbec dostať, lebo mi to nedovolili skrátené lítka. Jakub tento problém odhalil a postupne pracujeme na jeho odstránení."


Andrea I. 

Andrea za mnou prišla s cieľom spevniť svalstvo a túžbou zbaviť sa bolestí chrbta. Našťastie sa nám zadarilo a k odkazu na môj článok na facebooku napísala...

 

  

Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštěvnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií.